poniedziałek, 12 maja 2014

Australia ponownie najlepsza ... Relacja z II rundy Speedway Best Pairs w Landshut.


Po inauguracji cyklu Speedway Best Pairs , w Toruniu najlepsze pary świata przeniosły się do niemieckiego miasteczka , Landshut , w którym to po raz pierwszy rozgrywana była impreza takiej rangi.  Największą zaliczkę z Motoareny przywieźli Australijczycy , z optymistycznymi nastrojami do Niemiec jechali też Polacy, którzy jechali by odrobić straty i mieć dobrą sytuację przed ostatnią rundą . Czarnym koniem tych zawodów mieli być gospodarze , którzy w swoim składzie wystawili : ostatnio świetnie dysponowanego Martina Smolińskiego , a także żużlowców , którzy na tym torze jeżdżą od urodzenia : Tobiasa Kronera i Michaela Haertela . W osłabionym składzie do zawodów przystąpili Szwedzi , którzy zamiast kontuzjowanego Lindbaeck'a   do boju posłali Petera Ljunga . Duńczycy przed zawodami zmienili tylko ''ławkę rezerwowych'' , bo za Michaela Jepsena Jensena pojechał Hans Andersen , to samo uczynił trener rosyjskiej kadry , który za Łoktajewa wystawił jeżdżącego na co dzień w Landshut , Renata Gafurowa . Jedyną reprezentacją , która nie dokonała żadnej zmiany  była Łotwa , której barw bronili : Lebiediew , Puodżuks i Bogdanows .. Przed zawodami mówiono , że największymi rywalami Polaków w wygraniu  turnieju , będą Duńczycy.
 Jednak jak się później okazało najlepiej na długim niemieckim torze poradziła sobie reprezentacja Australii , która mimo nie obecności Darcy ' ego Warda pewnie kroczyła po zwycięstwo . Jednak nie od początku było tak kolorowo . W I biegu Bogdanows bez pardonu wjechał w Jasona Doyla , który bardzo groźnie upadł na tor , chociaż naprawdę określenie ''upadł'' , nie jest do końca trafne , Australijczyk zahaczył nogą o jedną z części motocykla i wraz z nim poleciał bezwładnie do przodu , wyglądało to naprawdę strasznie . Na tor wjechała karetka , która odwiozła go do szpitala. W dalszej części zawodów musiał więc zastępować go Davey Watt , który nie zawiódł i stanął na wysokości zadania i w finale wraz z Holderem dosyć pewnie wygrali z Duńczykami 6:3.

Na drugim miejscu uplasował się duński duet Pedersen - Iversen , który nie od początku spisywał się tak jak można było się spodziewać  i awans do barażu zapewnił sobie dopiero w ostatniej serii startów  , kiedy to w biegu 21 wygrali 5:4 z polską parą , ale to tylko dlatego , że na tor upadł Kasprzak. Te same reprezentacje spotkały się także w barażu ,  tam Duńczycy pewnie przyjechali na drugiej i trzeciej pozycji i nie dali żadnych szans ,  jadącemu za Kasprzaka , Przemkowi Pawlickiemu

 Na najniższym stopniu podium stanęli już po raz drugi Polacy , ponownie odpadając w barażu . Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobył , lider Krzysztof Kasprzak , którego od świetnego wyniku powstrzymał wspomniany już wyżej upadek . Bardzo słaby w początkowej fazie zawodów był Jarosław Hampel , który nie mógł się dostosować do niemieckiego owalu i w biegu 11 został zastąpiony przez Przemka Pawlickiego , jednak ta zmiana nie przyniosła nic dobrego , bo kapitan Unii Leszno dojechał ostatni. Później jednak ''Mały'' znalazł odpowiednie przełożenia i doprowadził naszą kadrę do barażu , w którym przez wcześniejszy upadek Kasprzaka musiał jechać w parze z naszym rezerwowym żużlowcem. Jednak mimo , że  Hampel przyjechał w tym biegu pierwszy to Pawlicki przyjechał ponownie ostatni i Polska pożegnała się z turniejem.

Małą niespodziankę , zajmując czwarte miejsce,  sprawili Niemcy . Duet , a właściwie tercet naszych zachodnich sąsiadów jeździł na naprawdę wysokim poziomie . Już w pierwszym biegu po walce pokonali 7:2 parę Lebiediew - Puodżuks i po pierwszej serii startów prowadzili w klasyfikacji . W biegu 13 spotkali się z polską parą , jednak tej gonitwy nie zaliczą do udanych , bo przegrali ją 2:7. Cały żużlowy świat patrzył i przecierał oczy ze zdumnienia , gdy w 19. batalii szesnastoletni Michael Heartel przywiózł za swoimi plecami Indywidualnego Mistrza Świata z 2012 roku Chrisa Holdera , a Niemcy wygrali ten bieg 6:3.    

Piątą lokatę zajęli Szwedzi , którzy przystąpili do zawodów w okrojonym kładzie , dlatego  automatycznie nie byli brani pod uwagę w kwestii ostatecznego zwycięstwa , czy miejsca na podium. Tanio jednak skóry nie sprzedali i do 17 biegu mieli jeszcze realne szanse na awans do barażu .

Szóste miejsce przypadło tym razem Łotyszom , łatwo dawali się objeżdżać rywalom i w ostatecznym rozrachunku wyprzedzili tylko Rosjan . Z nie wiadomych przyczyn tylko jeden bieg objechał Kjastas Puodżuks , zawodnik Lokomotivu Dauvgapils po tym jak przywiózł zero nie dostał już więcej szansy od łotewskiego menadżera  który wolał korzystać z usług Maksima Bogdanowsa.

Na ostatnim miejscu uplasowali się Rosjanie . Z pewnością wielu mówiło , że duet rosyjski będzie musiał wykonać nie lada ciężkie zadanie by znaleźć się na podium zawodów w Landshut , ale chyba nikt nie spodziewał się , że okażą się oni najsłabszą parą . Jeździli bardzo nie równo , kiedy jeden był w gazie i pewnie prowadził drugi zamykał stawkę , co skutkowało małą zdobyczą punktową i ostatecznie ostatnim miejscem.



Oto pełne wyniki :

I. Australia - 35 + 6 w finale
13. Chris Holder - 18+1 (3*,4,4,3,4,0)
14. Jason Doyle - 0 (u/-,-,-,-,-,-)
21. Davey Watt - 17+2 (4,2,3*,2,3*,3)

II. Dania - 29 + 3 w finale
7. Nicki Pedersen - 12 (4,4,u,d,2,2)
8. Niels Kristian Iversen - 17+1 (0,3*,3,4,4,3)
18. Hans Andersen - ns

III. Polska - 30
11. Jarosław Hampel - 13+2 (2*,0,-,3*,4,4)
12. Krzysztof Kasprzak - 17+1 (3,3,4,4,3*,w)
20. Przemysław Pawlicki - 0 (0,0)

IV. Niemcy - 28
3. Martin Smolinski - 18+1 (3*,2,4,3,2,4)
4. Tobias Kroner - 4 (4,0,-,-,0,-)
16. Michael Haertel 6+1 (2,2*,2)

V. Szwecja - 24
5. Andreas Jonsson - 13+2 (2*,4,3,0,2,2*)
6. Peter Ljung - 11+1 (3,3*,0,2,0,3)
17. Linus Sundstroem - ns

VI. Łotwa - 23
1. Kjastas Puodżuks - 0 (0,-,-,-,-,-)
2. Andrzej Lebiediew - 13+1 (2,2,4,2*,3,0)
15. Maksim Bogdanow - 10 (w,2,3,2,3)

VII. Rosja - 20
9. Emil Sajfutdinow - 12 (0,2,2,-,4,4)
10. Artiom Łaguta - 8 (4,0,0,4,-,0)
19. Renat Gafurow - 0 (0,d)

Klasyfikacja generalna Speedway Best Pairs :


Kraj


Suma
1   Australia


20
2   Dania


16
3   Polska


12
4   Szwecja


7
5   Niemcy


5
6-7   Rosja


4
6-7   Łotwa


4


  Ostatnia runda odbędzie się 23 maja w szwedzkim Eskilstunie .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz